Mary Kay  Mary Kay  TANNYMAX  TANNYMAX  SUPERTAN  SOLEO  ONYX  HEBRIZA

PIELĘGNACJA STÓP

Stopy tworzą mocną i sprężystą podporę przystosowaną do dźwigania ciężaru całego ciała. Ich budowa związana jest z pionową postawą człowieka, a główną funkcją jest funkcja lokomocyjna; dzięki stopom możemy chodzić, biegać i skakać.

Skóra na podeszwach stóp jest około cztery razy grubsza niż na reszcie ciała. Posiada niewiele gruczołów łojowych i dlatego łatwo ulega wysuszaniu. Suchość skóry stóp potęgują brak witamin i ogólna tendencja do suchej skóry, a także noszenie niewygodnego obuwia. Przesuszanie i łuszczenie się skóry stóp narasta latem; zdarza się, że dochodzi do powstawania bruzd i pęknięć.

Podstawowe zasady właściwej troski o stopy to noszenie wygodnego, przewiewnego obuwia, używanie skarpet i pończoch z materiałów naturalnych oraz odpowiednia pielęgnacja.

Prawidłowo pielęgnowane stopy charakteryzują się brakiem grzybicy, zrogowaceń, nagniotków i odcisków, właściwym nawilżeniem skóry i zadbanymi paznokciami.

A o komfort stóp warto dbać, ponieważ w stopach znajdują się receptory, czyli unerwione punkty mające połączenie z każdą częścią i organem ciała. Niewiele osób wie, że złe samopoczucie zaczyna się często od zaniedbanych, chorych stóp.

Natomiast stopy zadbane i wypielęgnowane są nie tylko ważnym elementem kobiecej urody, ale też zapewniają ogólne dobre samopoczucie i sprawiają, że chodzenie staje się przyjemnością.

 PIELĘGNACJA STÓP
 
 PIELĘGNACJA STÓP

PEDICURE

Zabieg rozpoczyna się od kąpieli stóp połączonej z relaksującym masażem wodnym.

Następnie kosmetyczka usuwa nadmiar zrogowaciałego naskórka, zmiękcza skórki i odsuwa je drewnianym patyczkiem oraz wykonuje masaż stóp.

Na koniec wmasowuje krem, który - w zależności od potrzeb - wygładza i nawilża skórę.

Do pełnego zabiegu pedicure proponujemy malowanie paznokci po ich wcześniejszym wymodelowaniu.

Zabieg pedicure jest zalecany :

- przy zrogowaciałym i pękającym naskórku,
- przy nadmiernej potliwości stóp,
- gdy występuje tendencja do wrastania paznokci,
- dla uzyskania efektu pięknych i zadbanych, zdrowo wyglądających stóp.

Należy zrezygnować z zabiegu w przypadku wrażliwej i podrażnionej skóry. Przeciwwskazanie stanowi też cukrzyca.