Mary Kay  Mary Kay  TANNYMAX  TANNYMAX  SUPERTAN  SOLEO  ONYX  HEBRIZA

STUDIO PAZNOKCIA

Paznokieć to zrogowaciała płytka, która stanowi osłonę ostatniego członu palca. U nasady paznokcia, pod skórą, znajduje się warstwa komórek, z której paznokieć wyrasta - macierz. Biały półksiężyc (obłączek) jest miejscem, w którym część żywa przechodzi w martwą płytkę rogową. Paznokieć leży na podściółce (łożysku). Całość otaczają wały paznokciowe. Skórki (obrąbek naskórkowy) narastają na płytkę i chronią paznokieć przed wysychaniem, a także infekcjami.
Paznokcie u rąk rosną w tempie 3 milimetry na miesiąc, u nóg o połowę wolniej.

Zdrowy paznokieć jest sprężysty, ma kolor jasnoróżowy, a jego płytka jest gładka, lśniąca i przezroczysta. Dobrze wyglądające paznokcie są nie tylko ładne, ale też są dowodem zdrowia i dobrego samopoczucia. Łamliwe, słabe, przebarwione czy pokryte bruzdami - sygnalizują kłopoty ze zdrowiem, zwykle związane z niedoborem witamin, aminokwasów i minerałów.

Dlatego też dla ładnego wyglądu paznokci podstawowe znaczenie ma właściwa, prawidłowo zbilansowana, dieta. Ważne jest spożywanie jarzyn, produktów zbożowych, ryb i tłuszczów roślinnych.

 STUDIO PAZNOKCIA
 
 STUDIO PAZNOKCIA  STUDIO PAZNOKCIA

PIELĘGNACJA PAZNOKCI

Sekret urody paznokci tkwi w odpowiedniej pielęgnacji.
Usunięcie skórek nada im ładny kształt i optycznie je powiększy. Idealny kontur uzyskamy poprzez staranne opiłowanie krawędzi i wreszcie paznokcie wygładzamy i polerujemy.

Trzeba wiedzieć, że paznokcie, podobnie jak skóra, co jakiś czas potrzebują złuszczenia zewnętrznej warstwy rogowej. To pozwala im odzyskać połysk i naturalny, różowy koloryt.

Wszystko to, a także zastosowanie odpowiednich, specjalistycznych kosmetyków, stanowi przygotowanie do stylizacji paznokci.

STYLIZACJA PAZNOKCI

Osiągnięcie zadowalającego efektu wymaga wprawnej ręki i odpowiednich preparatów.

Stylizując paznokcie staramy się dobierać kolorystykę i wzory do osobowości Klientki, podkreślić jej indywidualność, dostosować zdobienie do jej gustów i upodobań.

Wykonujemy przedłużanie paznokci metodą żelową - przedłużanie na tipsach i formach żelem, w kolorze naturalnym lub z białą końcówką "french".

W zakresie zdobienia proponujemy tradycyjny rysunek pędzelkiem, zdobienie przestrzenne żelem, zdobienie akrylem oraz liczne dodatki m.in. cekiny, cyrkonie, hologramy, pyłki i brokaty.